Teorinės fizikos ir astronomijos institutas Teorinės fizikos ir astronomijos institutas
Planetariumas
Planetariumas: pastatytas 1989 m. pagal architekto Roberto Stasėno projektą. Pastato akcentas – apvalus žvilgantis 12,5 metrų skersmens kupolas su 150 vietų Žvaigždžių sale. Greta yra ir kita 130 vietų amfiteatrinė salė, erdvus vestibiulis ekspozicijoms, stebėjimų aikštele ant stogo, darbo kabinetai, kavinė, rūbinė ir techninės patalpos.

VILNIAUS UNIVERSITETO PLANETARIUMAS – vienintelis Lietuvoje ir Baltijos šalyse specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras, kurio kupolo formos Žvaigždžių salėje unikalia projekcine aparatūra rodomas įvairiose Žemės vietose stebimas žvaigždėtas dangus ir jame vykstantys reiškiniai. Planetariumas Vilniuje veikia jau 47 metus (įsteigtas 1962m.).


Tai valstybinė biudžetinė įstaiga, priklausanti Vilniaus Universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institutui.

Planetariumas palaiko ryšius su Lietuvos Astronomų sąjunga ir tarptautinėmis mokslo organizacijomis: The Planetary Society (centras Pasadena), International Planetarium Society (centras Grenvilis) ir Hubble/ESA Information centre (Miunchenas).Pagrindinė veikla:
  • mokomosios paskaitos moksleiviams ir studentams;
  • seansai ekskursijoms;
  • disputai, visuomenės susitikimai su mokslininkais;
  • įmonių ir asmenų proginiai renginiai.
Žvaigždžių salėje: vedami įvairūs renginiai: mokomosios
paskaitos moksleiviams ir studentams, visuomenės susitikimai
su mokslininkais ir įžymiais žmonėmis, disputai, konferencijos,
konkursai, knygų aptarimai, vakaronės ir kt.

Pagrindinis planetariumo aparatas
– projektorius PRF – 2 ZEISS, kuris rodo 6000 žvaigždžių, Saulę, Mėnulį, planetas, Paukščių Taką, meteorus, kometą, Zodiako ir kitus žvaigždynus, dangaus vaizdą iš įvairių Žemės vietų ir kt.

Planetariumo intereto portalas: www.planetarium.lt


Teorinės fizikos ir astronomijos institutas, Saulėtekio al. 3, 10257 Vilnius, LIETUVA, tel. +370 5 2234636, faks. +370 5 2234637, tfai@tfai.vu.lt